16 Ocak 2015 Cuma

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK

   Dün ilk defa bir nikaha gittim. Kız da oğlan da bizdendi. Yani hem kız tarafı hem oğlan tarafıydım. Çiftimiz çok hoş giyinmişlerdi ve mutluluklarını görmek için gözlerine bakmak yeterliydi. Onların mutluluğunu paylaşmaksa benim için harika bir duyguydu. Nikah sırasında, nikah masasına şahit olarak oturmanın verdiği gururu düşünüp durdum. Düşünsenize nikah sırasında birçok insan orada oluyor ama gelin ve damadın mutluluklarına şahit olduğuna dair resmi belgelerde bir senin ismin geçiyor. Evlilik cüzdanlarında ömür boyu senin şahitliğin yer alacak. Bu çok özel bir konum. İnşallah bir kaç arkadaşım beni nikah şahidi yapar da bende o gururu yaşayabilirim :)
  Sonra yine dün düşünceli, ince fikirli arkadaşların hayatınıza katabileceği güzelliklerin sayısız olacağını fark ettim. Nikah sonrası eve geldiğimizde gelin ve damada arkadaşları tarafından sürpriz olarak hazırlanmış havai fişekler patlarken çiftin yüzünde oluşan gülümsemeyi, o an yaşadıkları sevinci, gelinin gözlerindeki-akşam karanlığına rağmen fark edebildiğim- parıltıyı görmek iyi ki böyle düşünceli bir arkadaşa sahipler diye içimden geçirmeme sebep oldu. Etrafımızdan böyle insanlar eksik olmaz umarım.
  Sözün özü mutluluk kesinlikle  bulaşıcı dostlar. Bir kişinin gözlerinde parıldayan mutluluk o kişiyle bakıştığınız anda size de atlıyor ve yüzünüzde istemsiz güller açıyor. Eminim dün benim gözlerimde karanlığa rağmen parlıyordu. Çünkü yüzümde bastıramadığım daha doğrusu bastırmak için hiç de uğraşmadığım bir gülümseme vardı.
  Sözün özünün özü; burada onlar hakkında yazdığımdan haberleri bile olmayan güzel arkadaşlarımın mutluluklarının bir ömür sürmesini diliyorum ve hepimizin mutlu olup, mutluluk saçan insanlar olmasını temenni ediyorumm efendim :)


7 yorum:

 1. O an şahit olmak gerçekten de çok güzel olurdu, en iyisi gelinle fotoğraf çekilip çerçeveletmek ve hediye etmek, böylece işini sağlama almış olursun =D

  YanıtlaSil
 2. 4 kez nikah şahidi oldum bir çift boşandı diğerleri çok mutlu çok şükür :) gerçekten bir arkadaşınızın sizi nikah şahidi seçmesi çok özel bir duygu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel bir değil dört kere şahit olmuşsunuz :) inşallah bende yaşarım o özel duyguyu :))

   Sil
 3. Merhaba blogunuzu takibe aldım bana da beklerim :) http://kitapsandali.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim bende sizi takibe aldım, sevgilerle :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...