2 Aralık 2017 Cumartesi

Geçti Geçmez Denilen Zaman

Birçok zaman geçti yine. Hayat köprümün altından da çok sular aktı. Herkesin akmıştır. Herkes yaşayıp gidiyordur nasılsa. Bir hayat meşgalesi alıp gitmiş hepimizi değil mi ya.

 Hayatımı toparlayıp da  yazamadım bir türlü. Elim kaleme, kalem deftere dokunmuyor uzun süredir. “Çok yoğunum ya ben” bahanesi oluyor yazamadıklarımın. Yazdığım günleri özlüyorum epeydir.  Kendi başıma kalışlarımın döküntülerini..

Eee anlatmaya başlayalım o vakit. Her şeyden önce selamlarr . Perde tekrar açılıyor bayanlar baylarJ

Yazmadığım sürede bir sürü kitap okudum. Kendim için yaşadığım şehirde küçük bir park keşfettim. O parka kafamı dağıtmak için gittim. Hem de bisikletimle. Kore dizisi izlemeye devam ettim. Anime izlemeye de.Müzik zevkim değişti. Türkü dinlemeye bayılıyorum.artık. Arkadaşlarımla bol bol sohbet ettim ama susarak da konuşulabileceğini anladım. Adım adım her gün yürüdüm yollarda. O kadar çok yürüyünce "açık hava"nın bağımlısı oldum. Bir yaş daha yaşlandım.Biraz daha olgunlaştım ama büyüyemedim hala. Muhtemelen ölünce büyüyeceğim ben. O zamana kadar bir yanım hep çocuk kalacak. 

Gökyüzünü çok sevdiğimi yazardım sık sık. Hatta bir söz var “Gökyüzüne bakmayan insanların kalpleri daha çabuk kirlenir” diyor. Ne kadar da haklı. Yazmadığım vakitlerde kalbi temizlemeye çalıştım bol bol. Gökyüzünü izledim .  Bütün ışıklar kapanınca gökyüzünü güzelliğinin ortaya çıktığını, ışıklar yanarken yıldızları fark edemediğimi , aya bakarken huzur bulduğumu anladım bir kez daha. Bir de meteor yağmurlarını izlerken dilek tuttum. Kayan birçok yıldız vardı bence.
   
Bir sürü gelecek kaygısı yüklendiğim şu günlerde de küçük sığınağıma geri dönüyorum. O halde ne yapalımm?

Kendi kendimize hoş bulduk diyelim mii?


Diyelim elbet :)

4 yorum:

 1. Evet çok uzun zaman olmuş. Hoşgeldiniz :)

  YanıtlaSil
 2. Özetlemelerin çok hoş olmuş. Güzel günlerin olsun. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederimm.Hepimizin güzel günleri olsun inşallah :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...